وبلاگ

طب سوزنی چیست؟
چشم پزشکی
مدیر کلینیک جُوان

طب سوزنی و تأثیر آن در بیماری های چشمی

خلاصه عنوان طب سوزنی، شناخته شده ترین طب سنتی چینی است که برای تسکین درد یا درمان بیماری، سوزن های ظریفی را در نقاط خاصی از بدن وارد می کند. این روش واکنش های درمانی خود به خودی را در بدن ایجاد می کند و گمان می رود که این روش در برخی از بیماری های چشمی مؤثر باشد.

ادامه مطلب »
مگس پران ها به این صورت جلوی دید ما ظاهر می شوند
بیماری های چشمی
مدیر کلینیک جُوان

مگس پران چشم چیست؟

مگس پران ها بسیار شایع هستند و ممکن است نشانه یک بیماری چشمی رو به رشد یا جدی باشند. آنها به شکل نقاط کوچکی جلوی دید ظاهر می شوند که در دامنه دید حرکت می کنند.

ادامه مطلب »
تاثیر هیدروکسی کلروکین بر شبکیه چشم
چشم پزشکی
مدیر کلینیک جُوان

هیدروکسی کلروکین و تاثیر آن بر چشم

هیدروکسی کلروکین چیست ؟ هیدروکسی کلروکین دارویی است که در ابتدا براي مقابله با مالاريا ساخته شد. اما هم اكنون براي درمان اختلالات التهابي و سیستم خودايمن مانند : روماتیسم مفصلی ( آرتریت روماتوئید) ، لوپوس و سندرم شوگرن مورد

ادامه مطلب »
بیماری آتوپی چیست ؟
بیماری پوستی
مدیر کلینیک جُوان

آتوپی چیست ، از تشخیص تا درمان

آتوپی یک بیماری پوستی شایع ، اغلب مداوم است که درصد زیادی از جمعیت جهان را درگیر می کند. آتوپی نوع خاصی از حساسیت بیش از حد آلرژیک است. این بیماری با آسم ، آلرژی های استنشاقی (تب یونجه) و درماتیت مزمن همراه است. ژنتیک یک عامل شناخته شده مهم در رابطه با این بیماری است و بیشتر در خانواده های مبتلا دیده می شود.

ادامه مطلب »
لیکن پلان چیست ؟
بیماری های پوستی
مدیر کلینیک جُوان

لیکن پلان چیست؟ علائم، علل، تشخیص و درمان آن

لیکن پلان یک بیماری التهابی پوستی است . این بیماری با بثورات خارش دار و غیر عفونی روی بازوها و پاها مشخص می شود. از برجستگی های کوچک و چند طرفه ، به رنگ صورتی یا بنفش تشکیل شده است. تعداد قابل توجهی از متخصصان پوست معتقدند که ممکن است یک بیماری خود ایمنی باشد. لیکن پلان نوعی اختلال خودایمنی با واسطه سلول T است .

ادامه مطلب »
برچسب‌ها
آخرین پست ها
دسته بندی ها
شبکه ها