پوست و زیباییخدمات زیبایی و جوان سازی

هایفوتراپی چیست؟ چرا باید هایفوتراپی انجام دهیم؟

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی مخفف سونوگرافی متمرکز با شدت بالا است. به دلیل افزایش تقاضا برای دستیابی به لیفتینگ و سفت شدن قابل توجه پوست غیر تهاجمی، اخیرا محبوبیت آن افزایش یافته است. هایفوتراپی همچنین به کاهش چربی های اضافی در مناطقی مانند چانه ها و گونه ها کمک می کند. هایفوتراپی از انرژی اولتراسوند برای سفت شدن پوست و کاهش چربی های ناخواسته صورت در مناطق خاص استفاده می کند. سونوگرافی نوعی انرژی است که با تمرکز و نفوذ به عمق لایه های پوست، باعث انعقاد حرارتی می شود.

سونوگرافی مورد استفاده در HIFU مشابه اسکن اولتراسوند در کلینیک های پزشکی یا بیمارستان ها است. با این حال، به جای اسکن یک ناحیه وسیع، انرژی اولتراسوند در هایفوتراپی متمرکز شده و روی یک نقطه کانونی کوچک در پوست جمع می شود.

با استفاده از خدمات کلینیک جوان، می توانید اقدام به بلفاروپلاستی، انجام لیفت با نخ، کاشت ابرو، کربن تراپی، هایفوتراپی و آراف فرکشنال کنید که توسط خانم دکتر همتیان (متخصص پوست، مو و زیبایی) و آقای دکتر ظاهریانی (جراح و متخصص چشم) انجام می شود.

این منجر به افزایش دما در نقطه کانونی، ایجاد انعقاد بافتی برای تحریک تولید کلاژن و کاهش چربی هدفمند می شود. هیچ آسیبی به پوست یا بافت اطراف آن نمی رسد مگر فقط در نقطه کانونی.

در نتیجه، HIFU ها قادرند لایه های عمیق پوستی را هدف قرار دهند تا باعث سفت شدن و بلند شدن صورت بدون سوزن یا جراحی شود. در اینجا یک نکته مهم برای یادآوری وجود دارد. بهترین نتایج در 12 هفته است، زیرا تولید و سفت شدن کلاژن به طول می انجامد.

برای کدام بخش از بدن می توانم انجام دهم؟

  • بالا کشیدن صورت (سفت کردن کلی)
  • صورت لیفت – خط V
  • کاهش دو برابر چانه
  • لیفت ابرو
  • گردن

چه شخصی باید HIFU انجام دهد؟

من معمولا بیماران خود را با توجه به فرم و شرایط صورت با دقت انتخاب می کنم. به طور کلی، هایفوتراپی بیشتر مناسب افرادی است که صورت پایین تر، جول های برجسته یا چربی های اضافی صورت دارند.

انجام HIFU
انجام HIFU

HIFU یا همانطور که بعضی از آن Ulthera می دانند، با Thermage محبوب مقایسه شده است. ترماژ بیشتر برای بیمارانی که شلی پوست، خطوط ظریف صورت و صورت لاغر دارند، مناسب است. در مورد انتخاب HIFU یا Thermage می توانید از بخش پشتیبانی سوالات خود را بپرسید.

تفاوت بین نوع HIFU ها چیست؟

اغلب اوقات من با یک بیمار روبرو شده ام که می پرسد، “چرا نوع هایفوتراپی شما گرانتر از کاری است که دوست من انجام داده است؟” دلیل این امر وجود انواع مختلف دستگاه های سونوگرافی است که به معنی کارآیی و نتایج متفاوت نیز هستند.

در ایران، روش های سونوگرافی برای سفت کردن باید به دو نوع طبقه بندی شوند. HIFU هایی که توسط پزشکان انجام می شود و HIFU هایی که توسط درمانگران انجام می شوند.

بنابراین چگونه می توان نوع مناسب را انتخاب کرد؟

برخی از برندهای هایفوتراپی وجود دارد که پزشکان ما شخصا آنها را دوست دارند. این برندها یعنی Ultraformer، Ulthera و Doublo-S هستند.

دو دلیل وجود دارد که احساس می کنیم این برندها برتر هستند، اوج قدرت و پایداری ماشین آلات، که منجر به تولید انرژی بیشتر می شود. بنابراین، این کار باعث بهبود اثربخشی در هر درمان می شود و فقط با یک درمان نتایج بهتری را به بار می آورد.

روش هایفوتراپی چگونه باید باشد و چرا انتخاب HIFU مناسب مهم است؟

توسط دکتر در مقابل درمانگر انجام شده است

دستگاه های مناسب هایفوتراپی تجهیزات پزشکی ثبت شده در ایران هستند و فقط توسط پزشکان مجاز انجام می شوند.

تعداد درمان ها

روش مناسب لیفت صورت HIFU هر 12-18 ماه یک بار تکرار می شود. در مورد روش های ذوب چربی یا کاهش سطح چانه، در طی 1-2 جلسه ممکن است لازم باشد. یک HIFU میکرو تکه تکه شده یا یک هایفوتراپی بدون برند ممکن است همان مقدار مناسب از HIFU را از گرما یا انرژی حذف نکند و برای دستیابی به نتایج قابل مشاهده نیاز به جلسات بیشتر باشد.

مدیریت درد

یک روش خوب هایفوتراپی نیز نباید “بدون درد” باشد. یک HIFU از مقدار زیادی گرما برای آسیب رساندن به ساختار کلاژن استفاده می کند و به آنها اجازه می دهد با گذشت زمان ترمیم و سفت شوند.

یک روش مناسب می تواند باعث کاهش چربی های صورت / بدن شود
یک روش مناسب می تواند باعث کاهش چربی های صورت / بدن شود

همچنین، این گرما تا 72 درجه زیر پوست می رسد تا به سلول های چربی آسیب برساند و می توان از آن برای کاهش چانه های دوتایی و جوزهای چاق استفاده کرد.

به دلیل این گرما، با پیشرفت گرما، با جمع شدن گرما در زیر پوست، روش HIFU کمی ناخوشایند خواهد بود. برای کسانی که نگران ناراحتی هستند، من معمولا بلوک عصبی را برای کاهش احساس انجام می دهم. بلوک عصبی تزریق بی حسی موضعی برای بی حس شدن صورت است، مانند چگونگی تزریق بی حسی موضعی توسط دندانپزشک برای بی حس کردن لثه قبل از کشیدن دندان است. بلوک عصبی هرگونه درد احتمالی را کاهش می دهد و همچنین به من امکان می دهد هایفوتراپی را در یک تنظیم قدرت قوی برای نتایج مطلوب انجام دهم.

یک روش سونوگرافی خرد شده بدون درد است، زیرا گرمای کمتری تولید می شود و انرژی پخش می شود. این نتیجه در مقایسه با HIFU طبیعی نتیجه کمتری ایده آل دارد. همچنین در نهایت به درمان های بسیار بیشتری نسبت به هایفوتراپی طبیعی نیاز دارد.

سوالات متداول

به چند جلسه نیاز دارم؟

لیفت صورت فقط به یک جلسه با نوع مناسب هایفوتراپی نیاز دارد.
برای کاهش چانه، 1-2 درمان ممکن است لازم باشد.

از HIFU چه انتظاری دارم؟

لیفت صورت، مخصوصا برای پایین صورت
داشتن پوست سفت تر
برداشتن ابرو
کاهش وزن

آیا انجام هایفوتراپی درد دارد؟

HIFU خوب به دلیل انرژی و گرمای زیاد تولید شده برای نتایج خوب، باعث ایجاد ناراحتی می شود. کرم موبر همیشه قبل از عمل استفاده می شود. در کلینیک جوان، پزشکان ما همچنین بلوک های عصبی را برای کاهش احساس در صورت برای کسانی که آستانه درد کمتری دارند، تجویز می کنند.

آیا واقعا چربی ذوب می شود؟

یک روش مناسب هایفوتراپی می تواند باعث کاهش چربی های صورت بدن شود، در صورتی که با دستگاهای مناسب به درستی انجام شود.

مزایای هایفوتراپی چیست؟

عوامل مختلفی در پاکسازی Ultherapy FDA نقش دارند.
اساسا، برای دریافت تایید FDA، تولیدکنندگان مجبور به انجام آزمایشات بالینی مستقل گسترده ای می شوند و نشان می دهند که این دستگاه، در صورت استفاده صحیح و با پروتکل های مناسب، کاملا ایمن بوده و نتیجه می دهد.
در اینجا می توانید درباره معنای تایید FDA و دلیل اهمیت آن بیشتر بدانید.

آیا اولتراپی بی خطر است؟

روش Ultherapy با استفاده از بیش از 1 میلیون نفر، این روش درمانی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. Ultherapy تنها فناوری سونوگرافی متمرکز بر میکرو است که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده که یکی از دقیق ترین نهادهای نظارتی در مراقبت های بهداشتی در جهان است، بررسی و پاکسازی شده است.
در اتحادیه اروپا Ultherapy برای درمان غیر تهاجمی و بلند کردن در قسمت فوقانی و تحتانی صورت، گردن و دکلته (سینه) دارای گواهینامه CE است.

من شنیده ام که Ultherapy می تواند دردناک باشد. آیا این درست است؟

برای اینکه Ultherapy کار کند، باید لایه های عمیق پوست را گرم کند.
حساسیت افراد نسبت به این گرما متفاوت است و پزشک زیبایی شما را در مورد چگونگی کنترل هرگونه ناراحتی راهنمایی می کند. آنها ممکن است مسکن ها را قبل از اقدام به شما توصیه یا تجویز کنند.

چگونه می توان فهمید که پزشک من از اولتراپی واقعی استفاده می کند؟

به کلیه پزشکانی که سیستم اصلی Ultherapy را خریداری کرده اند، گواهی اصالت ارائه شده است، که باید بتوانند در کلینیک خود به شما نشان دهند

چه زمانی نتایج را می بینم؟ چه مدت دوام خواهند داشت؟

ممکن است مقداری لیفت اولیه مشاهده کنید، اما نتایج اولیه در طی 2-3 ماه و نتایج نهایی در حدود 6 ماه اتفاق خواهد افتاد، زیرا رشد کلاژن و الاستین جدید جایگزین بافت قدیمی مورد هدف درمان می شود.
با یک درمان اولتراپی می توان برای مدت بیش از یک سال و در برخی افراد اثری ماندگار داشت.


منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا