پوست و زیباییخدمات زیبایی و جوان سازی

تیکسل جدیدترین فناوری جوانسازی پوست

تیکسل چیست؟

تیکسل یک روش کاملا جدید برای ترمیم سطح پوست است. این دستگاه با استفاده از فناوری فرسایش حرارتی مکانیکی کار می کند. این روش باعث بهبود پیری و رنگ پوست می شود و ظاهری درخشان و جوان به آن می بخشد. تیکسل نتایجی را ارائه می دهد که قابل مقایسه با لایه برداری عمیق پوست و لیزر درمانی فشرده است.

این نوع درمان نسبت به سایر درمان های جوانسازی پوست آسیب و درد  بسیار کمتر و زمان بهبودی سریعتری دارد. این روش برای کسانی که به دنبال پوستی صاف، درخشان با کمترین آسیب هستند روشی ایده آل است. مزیت این نوع درمان این است که نتیجه حاصل از درمان می تواند چندین سال دوام داشته باشد.

تیکسل چیست ؟
تیکسل چیست ؟

در چه مواردی از تیکسل استفاده می شود؟

این دستگاه یک سیستم همه کاره و انعطاف پذیر است. از این روش می توان برای درمان هایی از جمله موارد زیر استفاده شود :

 • سفت شدن و جوان سازی پوست
 • رفع افتادگی پلک بدون جراحی
 • جوان سازی گونه
 • رنگدانه سازی، بهبود بافت و رنگ پوست
 • از بین بردن چین و چروک گردن، خطوط لب و پیشانی و لکه های پیری
 • از بین بردن آکنه و زخم های آکنه
 • درمان انواع بیماری های پوستی مانند روزاسه و …
 • درمان خشکی چشم

مزایای تیکسل نسبت به سایر روش های درمانی جوانسازی صورت چیست؟

 • درمان سریع و راحت با نتایج خارق العاده
 • حداقل درد ، ناراحتی و آسیب
 • بهبودی سریع
 • بدون استفاده از اشعه و لیزر
 • مناسب برای مجموعه وسیعی از اعضای بدن ، از جمله صورت ، گردن ، بازوها و نواحی مختلف بدن.
 • درمان انواع بیماری های پوستی مانند روزاسه و …
جوانسازی صورت با تیکسل
جوانسازی صورت با تیکسل

برای چه کسی برای این نوع درمان مناسب است؟

از نوع درمان می توان در انواع پوست از جمله آنهایی که دارای رنگدانه هستند استفاده کرد. با این حال ، پزشک به شما کمک می کند تا تعیین شود که این نوع درمان روش درمانی مناسبی برای شما است یا خیر.

این روش در مانی چگونه کار می کند؟

این نوع درمان یک روش کاملاً جدید در درمان پوست با استفاده از فناوری حرارتی مکانیکی (TMA) است. این روش با تحویل 81 هرم ریز سوزنی مانند روی نوک تیتانیوم که تا 400 درجه سانتیگراد گرم می شود کار می کند.

تیکسل یک روش جوان سازی پوست منحصر به فرد است. در این روش از هیچ گونه مواد شیمیایی یا اقدامات تهاجمی نفوذ در پوست استفاده نمی شود. این دستگاه دارای سه نوع درمان است که شامل :

درمان نسبی

فشرده ترین روش درمانی است. این نوع درمان می تواند نتایج موثری در مورد سفت شدن پوست و درمان جای زخم ایجاد کند. حالت Ablative کانال هایی را در پوست ایجاد می کند تا باعث ترمیم شدیدتر شود. از این نوع درمان برای ایجاد میکرو کانال های عمیق یا کم عمق روی پوست برای تحریک تولید کلاژن استفاده می شود. نتایج این شیوه درمان مشابه لایه برداری شیمیایی عمیق یا لیزر CO2 است.

درمان غیر سایشی ( Non Ablative treatment)

 از این حالت برای گرم شدن درم بالای پوست استفاده می شود. در حالی که همچنین از لایه خارجی پوست محافظت می شود. این کانال های باز ایجاد شده می تواند برای انتقال سرم ها و محصولات موضعی به داخل پوست استفاده شود. این مورد برای انواع پوست تیره تر توصیه می شود . این روش کمتر تهاجمی است و نیاز به زمان بهبودی ندارد.

درمان کانال باز

این درمان نوع مشابه بهتری از مزوتراپی است. این روش کانال هایی را برای تزریق سرم های موضعی در پوست ایجاد می کند. در نتیجه باعث جوان سازی و تغذیه پوست می شود. این برای بیمارانی که از مشکلات رنگدانه و آکنه پوستی رنج می برند ایده آل است.

درمان آکنه و جای زخم آکنه با تیکسل
درمان آکنه و جای زخم آکنه با تیکسل

تیکسل به روشی مشابه لایه برداری شیمیایی عمل می کند. بدین معنی که سلول های آسیب دیده را از بین می برد و رشد سلول های جدید را تحریک می کند (البته بدون استفاده از مواد شیمیایی). تشخیص اینکه شخص کدامیک از درمان های بالا رو برای مشکلش باید انجام دهد به عهده پزشک است. پزشک متخصص با توجه به مشکل شما ممکن است از یک یا چند نوع درمان استفاده کند.

تفاوت بین CO2 و تیکسل در جوانسازی صورت در چیست؟

اگرچه CO2  و تیکسل تأثیر مشابهی بر روی پوست دارند. اما تفاوت های اساسی بین این دو روش درمانی وجود دارد. از آنجا که تیکسل دستگاه لیزری نیست، بنابراین نیازی به استفاده از عینک محافظ برای بیمار یا اپراتور نمی باشد. از این روش می توان در اطراف چشم ، حتی خیلی نزدیک به مژه ها ، بدون ایجاد آسیب به چشم استفاده کرد. در این روش یک هندپیس مخصوص نیز وجود دارد که کوچکتر است و مخصوص ناحیه چشم طراحی شده است. اما برای انجام لیزرهای CO2 به محافظ چشم نیاز است. از لیزر  CO2نمی توان در مناطق حساس اطراف چشم استفاده کرد. لیزرهای CO2 همچنین لایه ای بر روی پوست باقی می گذارند در حالی که در روش تیکسل اینگونه نیست.

در طول درمان با این روش چه اتفاقی می افتد؟

درمان با این روش بسته به نواحی تحت درمان تقریباً 30 تا 90 دقیقه طول می کشد. قبل از درمان، کرم بی حسی به صورت و محل تحت درمان زده می شود تا هرگونه ناراحتی به حداقل برسد. به محض بی حس شدن پوست، درمان می تواند آغاز شود. در طول درمان ، دستگاه تیکسل به ناحیه (پوست) تحت درمان اعمال می شود

این دستگاه از 81 برجستگی هرمی شکل تشکیل شده است که از تیتانیوم ساخته شده و از نظر زیست سازگار و استریل هستند. این نوک تا 400 درجه سانتی گراد گرم می شود و با پوست تماس می گیرد. در طول درمان، از طریق کاهش تماس با پوست و هدایت حرارتی ، انرژی حرارتی بسته به شرایط تحت درمان کنترل و تغییر می کند.

تفاوت درمان افتادگی پلک به روش تیکسل با عمل بلفاروپلاستی در چیست ؟

بلفاروپلاستی جراحی برای اصلاح افتادگی پلک می باشد که دارای دوره نقاهت طولانی تر و ایجاد جای زخم است. در مقابل تیکسل یک روش ابتکاری جدید برای سفت شدن پوست شل است. این روش جایگزینی چشمگیر برای جراحی بلفاروپلاستی است. این نوع درمان باعث اصلاح (افتادگی) ملایم پوست شل می شود. برای لیفت پلک با این روش اغلب ممکن است به 3-4 جلسه درمان نیاز باشد که هر 4 یا 6 هفته انجام می شود. این نوع درمان مناسب افرادی است که می خواهند بدون جراحی و بدون جای زخم افتادگی پلک خود را درمان کنند.

این نوع درمان چه عوارضی دارد؟

این روش یک درمان ایمن و موثر است. با این وجود تعدادی از عوارض جانبی بالقوه وجود دارد که شامل :
ممکن است چند ساعت بعد از درمان در پوست خود احساس گرما و سفتی کنید.
ایجاد قرمزی و تورم که بعد از مدتی از بین می رود.
تغییر رنگ پوست پس از درمان نیز ممکن است در بعضی از انواع پوست ها دیده شود.
در مناطق حساس مانند دور چشم و پلک که دارای پوستی نازک هستند ممکن است حساسیت و قرمزی بیشتری ایجاد شود.

جوانسازی صورت با تیکسل به چند جلسه درمان نیاز است ؟

تعداد جلسات درمان در افراد و نواحی که تحت درمان قرار می گیرد متفاوت است. اما برای به دست آوردن نتایج مطلوب ، یک دوره 3-5 جلسه ای را توصیه می کنیم. نتایج را می توان 4-6 هفته پس از درمان مشاهده کرد.

در چه مواردی نباید از این روش استفاده کرد ؟

– افرادی که دچار بیماری های پوستی هستند.
– زنان باردار یا شیرده
– بیمارانی که از زخم های اطراف دهان (مانند تبخال) رنج می برند نیز برای درمان مناسب نیستند. زیرا درمان می تواند باعث تکثیر بیشتر تبخال شود.
– همچنین در افرادی که به تازگی پوست خود را برنزه کرده باشند یا ترزیق بوتاکس انجام داده باشند این نوع درمان توصیه نمی شود.

مراقبت های بعد از درمان با تیکسل چیست ؟

موارد کلیدی که باید در درمان با این روش از آنها آگاهی داشته باشید عبارتند از:
– به منظور به حداقل رساندن خطر عفونت و آلوده شدن پوست ، از دست زدن به ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
– استفاده از ضدآفتاب مناسب تا 3 ماه پس از درمان بسیار مهم است.

درمان افتادگی پلک بدون جراحی
درمان افتادگی پلک بدون جراحی

سخن آخر

تیکسل تولید کلاژن را از طریق انرژی گرمایی تحریک می کند. این عمل به ویژه برای کاهش یا بهبود کامل خطوط ریز پوست و چین و چروک ها و همچنین رنگدانه ها و تغییر رنگ پوست بسیار مفید است.

تولید کلاژن توسط تیکسل همچنین برای درمان جای زخم های آکنه ، آفتاب سوختگی و ناهمواری بافت موثر شناخته می شود. کلینیک جوان با در اختیار داشتن به روزترین دستگاه تیکسل و کادری مجرب همه روزه در اختیار شما عزیزان می باشد.


منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا