جراحیخدمات جراحی و زیبایی

بلفاروپلاستی، این عمل جراحی چگونه انجام می شود؟

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی روشی است که می تواند به شما کمک کند تا با برداشتن بافت اضافی از پلک بالایی این مشکل شما را حل کند و بینایی شما را نیز بهبود بخشد. جراحی پلک یا بلفاروپلاستی در واقع یک روش جراحی برای بهبود ظاهر چشم ها است. اگر بخواهید ظاهر خود را بهبود بخشید و یا بخواهید مشکلات به وجود آمده در اثر افتادگی بیش از حد پلک را حل کنید، این جراحی پلک کمک زیادی به شما خواهد کرد.

اگر افتادگی پلک های شما باعث شده چشمان شما به طور کامل باز نشوند و علاوه بر ظاهری ناخوشایند در مواردی حتی باعث کاهش بینایی شما شوند.

چه کسانی می توانند عمل بلفاروپلاستی را انجام دهند؟

جراحی پلک در درجه اول مناسب افرادی است که به دنبال درمان های ضدپیری هستند با پیر شدن پوست، به تدریج قابلیت ارتجاعی آن از کاهش می یابد و روی پلک فوقانی چین های اضافی ایجاد می شود که می تواند روی مژه ها آویزان شود و باعث کاهش دید در فرد می شود.

از آن جایی که آویزان شدن پوست اطراف چشم بخشی طبیعی از فرآیند پیری است. و برخی افراد حساسیت زیادی به افتادگی و شلی پوست بالای چشم خود دارند. این وضعیت باعث کاهش اعتماد به نفس آن ها می شود در این افراد این جراحی گزینه مناسبی برای حل مشکلات ناشی از افتادگی پلک است.

برای گروه دیگری از افراد افتادگی پلک فراتر از نگرانی برای مسائل زیبایی است در واقع در این افراد بینایی فرد تحت تاثیر افتادگی پلک قرار می گیرد. این دسته از افراد نیز کاندیدهای مناسبی برای انجام این جراحی هستند.

عمل بلفاروپلاستی
عمل بلفاروپلاستی

این عمل چگونه انجام می گیرد؟

اگر جراحی در قسمت بالایی پلک انجام گیرد، در حین عمل جراحی پزشک قسمت فوقانی پلک شما را در ناحیه چین خورده پلک برش می دهد .

و مقداری از پوست اضافی یا چربی را از آن ناحیه برداشته و سپس این قسمت را بخیه می زند. اگر قسمت تحتانی جراحی شود جراح برشی در زیر مژه ها و روی چین طبیعی این قسمت ایجاد می کند.

و چربی های اضافی، افتادگی ها و عضلات را برمی دارد و محل برش را بخیه میزند. این عمل معمولا به صورت سرپایی انجام می شود و جراح ابتدا داروهای بی حس کننده را به داخل پلک های فرد تزریق می کند و سپس فرآیند برش دادن و بخیه زدن را انجام می دهد.

قبل از فرآیند جراحی پلک چه مراحلی باید انجام گیرد؟

در ابتدا معاینه توسط چشم پزشک صورت می گیرد که در این معاینه سطح بینایی چشم های شما مورد بررسی قرار می گیرد.

در مرحله دوم از چشمان شما از زوایای مختلف عکس گرفته می شود. این عکس ها به برنامه ریزی صحیح پزشک برای انجام عمل جراحی کمک به سزایی می کند. در واقع قبل از انجام جراحی معاینه کاملی برای اندازه گیری چشمان شما انجام می شود تا نتایج پس از عمل کاملا رضایت بخش باشد.

همچنین از شما خواسته می شود حدود یک هفته قبل از عمل جراحی مصرف قرص هایی مانند وارفارین، آسپیرین، ناپروکسن و سایر داروهایی که باعث رقیقتر شدن خون و افزایش خونریزی می شوند را متوقف کنید. بهتر است مصرف سیگار را از یک هفته قبل از عمل جراحی متوقف کنید.

برای انجام جراحی بلفاروپلاستی به چه مرکزی باید مراجعه کنیم؟

یکی از مهمترین اقداماتی که برای انجام عمل بلفاروپلاستی باید انجام شود. یافتن یک مرکز مناسب برای جراحی است که با مراجعه به کلینیک جوان می توانید با خیالی آسوده جراحی بلفاروپلاستی خود را به این تیم مجرب بسپارید و از نتیجه رضایت بخش کار اطمینان حاصل کنید.

جراحی پلک
جراحی پلک

بعد از عمل جراحی چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

پزشک احتمالا به شما پیشنهاد می کند که مراحل زیر را پس از عمل جراحی انجام دهید:

  1. شب بعد از جراحی به مدت 10 دقیقه بسته یخ روی چشم خود بگذارید. همچنین در روز بعد از عمل، در طول روز 4 تا 5 بار از کیسه های یخ روی چشم خود استفاده کنید.
  2. پلک های خود را به آرامی تمیز کرده و از قطره های چشمی یا پمادهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
  3. به مدت یک هفته از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سنگین مانند کار با وزنه و شنا خودداری کنید.
  4. از مالیدن چشم های خود اکیدا خودداری کنید و اگر از لنزهای تماسی استفاده می کنید تا دو هفته بعد از جراحی از آن ها استفاده نکنید.
  5. در طی مراحل بهبودی نیازی به پوشاندن چشم نیست. اما برای جلوگیری از آلوده شدن چشم هنگام انتقال از بیمارستان به منزل روی چشم با گاز استریل پوشانده می شود. و فرد پس از گذشت چند روز برای برداشتن بخیه ها به پزشک مراجعه می کند.
  6. از چشمان خود در برابر نور خورشید محافظت کنید و حتما از عینک های آفتابی استاندارد استفاده کنید تا روند بهبودی شما تکمیل شود این نکته بسیار ضروری است.

بهبودی پس از عمل جراحی بلفاروپلاستی

بهبودی پس از عمل بلفاروپلاستی در مقایسه با انواع دیگر جراحی ها نسبتا کوتاه است. فرد پس از انجام عمل به ریکاوری منتقل می شود و معمولا همان روز به خانه می رود. مهم است که پس از انجام این عمل جراحی فرد چند روز استراحت کند.

ممکن است مقداری درد و تورم داشته باشید که پزشک برای تسکین این علائم از داروهایی مانند ایبوپروفن استفاده کند. از بین رفتن کامل تورم ممکن است حدود یک تا دو هفته طول بکشد.

از چه روش هایی برای اثربخشی بیشتر جراحی بلفاروپلاستی استفاده می شود؟

گاهی اوقات از روش های دیگری برای بهبود نتیجه جراحی استفاده می شود به عنوان مثال برخی افراد با ابروهای افتاده ممکن است. لیفت ابرو  و برخی دیگر ممکن است تحت عمل لیفت کامل صورت قرار بگیرند تا نگرانی خود را نسبت به افتادگی پلک ها و ابروها به طور کامل برطرف کنند.

معاینه قبل از عمل بلفاروپلاستی
معاینه قبل از عمل بلفاروپلاستی

منابع:

‫3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم