خدمات جراحی و زیباییخدمات زیبایی و جوان سازی

لیفت ابرو برای من مناسب تر است یا جراحی بلفاروپلاستی؟

لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو یک عمل زیبایی برای بالا بردن ابروها است. این روش با بالا بردن بافت نرم و پوست پیشانی و ابرو، ظاهر پیشانی، ابرو و ناحیه اطراف چشم را بهبود می بخشد. اگر ابروهای کم و افتاده یا عدم تقارن ابرو دارید، ممکن است این روش را انتخاب کنید. لیفت ابرو را می توان به تنهایی یا با سایر روش های صورت مانند جراحی پلک (بلفاروپلاستی) یا لیفت صورت انجام داد. ابرو از اجزای بسیار مهم در جوانسازی صورت می باشد.

شایان ذکر است که بسیاری از بیماران که از افتادگی پوست پلک خود شاکی هستند در اصل دچار افتادگی ابرو می باشند و با اصلاح افتادگی ابرو دیگر حتی نیازی به انجام جراحی پلک در این بیماران وجود ندارد. برای لیفت ابرو روش های مختلفی وجود دارد از جمله :

 • لیفت مستقیم ابرو که معمولا در مردان کهنسال با افتادگی عمیق رخ می دهد و بیشتر جنبه درمانی دارد.
 • لیفت پیشانی که علاوه بر برطرف کردن چین و چروک های ناحیه پیشانی و اصلاح خط اخم به زیبایی می تواند لیفت ابرو را ممکن سازد.
لیفت ابرو چیست؟
لیفت ابرو چیست؟

این روش چه مزایایی در بر دارد؟

این روش می تواند به شما کمک کند تا جوانتر و زیباتر به نظر برسید. با سفت کردن پوست روی پیشانی ، می‌توانیم چین و چروک‌ها را نرم کرده و ابروهایتان را بالا ببریم. علاوه بر این پیشرفت‌ها، لیفت ابرو می‌تواند چندین مزیت دیگر را برای شما به ارمغان آورد، این مزایا شامل :

 • بازیابی قوس طبیعی در ابروها
 • کاهش افتادگی پلک بالا
 • کاهش ظاهر چین های پنجه کلاغی
 • از بین بردن پوست اضافی صورت، رفع چین و چروک ها

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای لیفت ابرو هستند؟

اکثر افرادی که به دنبال جراحی زیبایی به این روش  هستند بالای 40 سال سن دارند. خطوط ابرو و پلک ها معمولاً شروع به افتادگی می کنند و چین و چروک های قابل توجهی در امتداد پیشانی در این سن ظاهر می شود. اگر مشکل ارثی باشد، برخی از افراد ممکن است این مشکل را در 20 و 30 سالگی نیز تجربه کنند.

افرادی که به نوع جراحی فکر می کنند باید انتظارات معقولی داشته باشند و به وضوح درک کنند که این عمل چه چیزی را می تواند انجام دهد و چه چیزی را نمی تواند انجام دهد. در ابتدا، کاندیدهای این روش اغلب تصور می کنند که برای بهبود افتادگی پلک به جراحی بلفاروپلاستی نیاز دارند. اما مشاوره با جراح ممکن است به آنها کمک کند تا متوجه شوند که لیفت ابرو می تواند چنین مسائلی را به شیوه ای مؤثرتر برطرف کند. افرادی که نگرانی های زیر را دارند معمولاً کاندیدای ایده آل برای جراحی لیفت ابرو هستند:

 • افتادگی ابروها
 • ظاهر خسته یا عصبانی
 • خطوط افقی در سراسر پیشانی
 • شیارهای عمیق بین ابروها
 • پلک های بالایی سنگین
لیفت پیشانی در مقایسه با سایر روش ها معایب کمی دارد.
لیفت پیشانی در مقایسه با سایر روش ها معایب کمی دارد.

عوارض احتمالی این روش چیست؟

لیفت پیشانی در مقایسه با سایر روش ها معایب کمی دارد. اما در برخی افراد، پس از انجام لیفت، افتادگی ابروها پس از مدتی برمی گردد، این مساله به ویژه در مورد لیفت شقیقه که تنها بخشی از لیفت پیشانی را شامل می شود، بسیار رخ می دهد. این جراحی ممکن است خطرات مختلفی در بر داشته باشد، این عوارض عبارتند از :

عدم تقارن ابروها

گاهی اوقات لیفت پیشانی منجر به عدم تقارن ابرو می شود به طوری که یک یا هر دو ابرو بیش از حد بالا به نظر می رسند. در برخی موارد، عدم تقارن ابروها ممکن است در طی روند بهبودی و با گذشت زمان برطرف شود. اما در برخی موارد چنین مشکلی با جراحی مجدد قابل حل است. در واقع یکی از درمان های موجود برای عدم تقارن ابروها از بابت ارتفاع ، لیف ابرو است.

 جای زخم

ممکن است پس از جراحی جای برش باقی بماند و قابل مشاهده باشد. سپس تبدیل به اسکار شود. هر چند با توجه به جای برش و نحوه ایجاد آن، احتمال آن بسیار اندک است.

بی حسی پوست پیشانی

استفاده از این روش در برخی اوقات می تواند باعث بی حسی موقت یا دائمی در پیشانی یا بالای پوست سر شود.

ریزش مو

لیفت ابرو می تواند باعث افزایش ریزش مو در محل برش شود. اگر ریزش مو به خودی خود برطرف نشد، می توان آن را با برداشتن اسکار یا پیوند مو درمان کرد. البته در لیفت ابرویی که در کلینیک جوُان توسط آقای دکتر محمد سالار ظاهریانی جراح و متخصص چشم انجام می شود نحوه برش پوست به گونه ای است که نه تنها پس از بهبود محل آن، جای اسکاری باقی نمی ماند بلکه از داخل خود برش نیز موهایی که از قبل موجود بودند رویش می کنند.

برش های بلفاروپلاستی فوقانی عملا غیر قابل توجه می باشند.
برش های بلفاروپلاستی فوقانی عملا غیر قابل توجه می باشند.

لیفت ابرو بهتر است یا بلفاروپلاستی؟

استفاده از هریک از این روش ها به تصمیم پزشک و به آنچه می خواهید به دست آورید بستگی دارد. به طور خاص برای افتادگی پلک، بلفاروپلاستی روشی است که توصیه می‌شود، اما بسیاری از بیماران برای دستیابی به ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر، روش‌های ترکیبی را انتخاب می‌کنند. زمانی که حس می کنید شما پوست اضافه بالای پلک دارید اولین چیزی که باید به آن توجه کنید موقعیت ابروها است.

بدین منظور که آیا ابروهایتان در محل طبیعی خودش قرار دارد یا خیر؟ اگر ابروها در محل طبیعی خود قرار داشت بلفاروپلاستی گزینه مناسبی است. اما اگر ابروهایتان در محل طبیعی خود قرار ندارد قطعا باید لیفت ابرو و لیفت پیشانی را انجام دهید. ممکن است لیفت پیشانی به تنهایی امکان پذیر باشد و یا ممکن است به تنهایی امکانپذیر و کافی نبوده و نیاز به بلفاروپلاستی هم باشد.

صحت علمی مطالب موجود در این مقاله توسط آقای دکتر سید محمد سالار ظاهریانی جراح و متخصص چشم تایید شده است.

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا