پوست و زیباییخدمات زیبایی و جوان سازی

لیفت با نخ و هر آنچه که باید در آن مورد بدانید

لیفت با نخ چیست؟

لیفت با نخ، این روش زیباسازی پوست روشی است که در آن از بخیه‌های موقت برای “لیفت ” افتادگی‏های ظریف اما قابل مشاهده در پوست استفاده می‌شود.

در حالی که درمان‌های افتادگی پوست می‌توانند به بازگشت استحکام پوست کمک کنند، اما هنگامی که افتادگی پوست رخ می‏دهد، همه افراد فکر می‏کنند فقط از طریق جراحی می‌توان آن را از بین برد. در حالیکه روش‏های جدید تزریقی و جراحی برای لیفت پوست رایج شده‏اند؛ اما همه افراد نمی توانند  یا نمی خواهند روش جراحی را انجام دهند.

اگر جز این گروه از افراد باشید، اگر بدانید روش جدیدی برای رفع مشکلات افتادگی و چین‏های صورت، به صورت غیر تهاجمی به نام لیفت با نخ وجود دارد، خوشحال می شوید.

لیفت با نخ
لیفت با نخ

نحوه انجام آن

این جراح زیبایی به جای استفاده از روش جراحی برای افتادگی پوست، به راحتی قسمت‌های افتاده پوست را به هم می‌دوزد. این کار موجب کشیده شدن و سفت شدن پوست صورت می شود. نخ‌ها علاوه بر اینکه برای کشیدن پوست مناسب هستند، با تحریک پوست بدن برای بهبودی بخیه، موجب جلوگیری از پیری می شود؛ زیرا لیفت با نخ باعث می‌شود که  مقدار زیادی کلاژن به سمت بخیه ها هدایت شوند. این ویژگی نقش مهم و حیاتی در کلاژن‏ سازی و جلوگیری از پیری پوست دارد.

 به عبارت دیگر،روش لیفت با نخ موجب جوان سازی پوست در طول زمان می شود. افرادی برای افزایش کلاژن سازی روش لیفت با نخ را انجام می‏دهند، در طول به مرور زمان لک‏های پوستی کمتر می‏شود و پوست محکم‏تر می‏شود. اگر نخ‌های حاوی کلاژن در جای درست قرار گیرند، بدن به در طول مدت بهبودی پوست، فعال است زیرا بدن می‌خواهد محل بخیه‏ ها  با نخ را بهبود بخشد. نخ‌های حاوی کلاژن در روش لیفت با نخ بزرگ نیستند و فرد این فعل و انفعالات بدن را احساس نخواهد کرد. پس از بهبودی پوست اطراف بخیه، اکثر افراد جای بخیه‌ها را حس نمی‏کنند.

در مقابل جراحی لیفت صورت چه مزایایی دارد؟

 دلیل اینکه بسیاری از افراد، روش لیفت با نخ را به جای روش جراحی لیفت صورت انتخاب می‏کنند، در این روش زمان بهبودی بسیار کمتر است. هنگامی که بیمار روش جراحی انجام می‌دهد، باید حتما بدون تحرک باشد.

شخص تحت درمان  باید همراهی داشته باشد تا او از بیمارستان به خانه انتقال دهد. همچنین بیشتر بیماران روش جراحی به مدت سه روز نیاز به یک نفر دارند تا از آنها کاملا مراقبت کنند. بعلاوه، اگر فرد تحت درمان، بچه دار است، به یک شخص دیگر برای نگهداری از کودک نیز نیاز دارد. بیماران روش جراحی معمولاً برای بهبودی نیاز به یک تا دو هفته مرخصی کاری دارند.

نتایج هیچ کدام از روشهای لیفت پوست همیشگی نیستند
نتایج هیچ کدام از روشهای لیفت پوست همیشگی نیستند

از طرف دیگر، ریکاوری از طریق لیفت با نخ نسبتاً آسان است. این روش را می‌توان به جای بیهوشی عمومی، با بیهوشی موضعی انجام داد، به این معنی که بیماران این روش می‌توانند بلافاصله پس از انجام عمل، خود را به خانه برسانند و از خود مراقبت کنند.

در حالی که بعضی از افراد پس از لیفت با نخ کمی درد، قرمزی و تورم دارند و دوست دارند ادامه روز را مرخصی بگیرند ، بیشتر آن‌ها می‌توانند بعد از انجام این روش در یک کلینیک معتبر، به کار خود برگردند.

پس از لیفت با نخ در بعضی شرایط نیاز به داروی مسکن قوی برای کاهش درد است. این مسکن‏ها موجب می‏شوند افراد راحت‏تر به زندگی روزانه خود برگردند؛ بنابراین این روش برای افراد بچه دار یا دارای مشاغل سخت با تایم کاری بالا بسیار مناسب است.

رعایت یک سری موارد جزیی را در طول مدت بهبودی

 در حالی که زمان بهبود در روش لیفت با نخ کوتاه است، اما افرادی که این روش را استفاده می‏کنند، باید یک سری موارد جزیی را در طول مدت بهبودی رعایت کنند. به مدت یک هفته دقت کنید که  زمان پاک کردن صورت یا مرطوب کردن پوست، به پوست خود فشار وارد نکنید.

همچنین باید سعی کنید سر خود را هنگام خواب کمی بالاتر نگه دارید تا هنگام خواب مستقیم روی صورت خود را فشار نیاورید. این روش با توجه به دلیل غیرتهاجمی بودن خطر کمتری دارد.

در این روش  خطراتی مثل زخم، کبودی زیاد، خونریزی یا سایر موارد مشابه کمتر است.  قرمزی پوست، عفونت یا وجود بخیه‌های زیر پوست به ندرت اتفاق می افتد. اگر بخیه ها زیر پوست باقی بمانند، بخیه‌ها توسط پزشک خارج می‌شوند. در نهایت،  لیفت با نخ بسیار آسان تر از روش جراحی است و هزینه بسیار کمتری نسبت به جراحی دارد.

موجب جوان سازی پوست در طول زمان می شود
موجب جوان سازی پوست در طول زمان می شود

 انتظاراتی که از روش لیفت با نخ میتوان داشت

اگرچه لیفت با نخ روش بسیار مفیدی برای ترمیم پوست افتاده است، اما افراد باید بدانند چه انتظاراتی از این روش دارند. در حالی که در این روش تغییرات قابل ملاحظه‏ای روی پوست ایجاد می‏شود، اما معمولاً کشیدگی پوست فقط به اندازه چند میلی‌متر است.

تاثیر نهایی این روش طبیعی‌تر از روش جراحی است؛ بنابراین این روش برای افرادی که  نشانه‏ های کم، متوسط و زیاد افتادگی پوست را دارند، بهترین روش است.

 سن مناسب برای استفاده از روش لیفت با نخ بین اواخر دهه سی تا اوایل دهه پنجاه است، اما برای افراد  بیشتر از 55 سال لیفت صورت، به صورت جراحی مناسب‌تر است. علاوه بر این  لیفت با نخ می‌تواند یک روش جایگزین برای افراد مسنی باشد  که به دلیل مشکلات پزشکی امکان جراحی ندارند.

در روش لیفت با نخ از بی حسی موضعی برای انجام ترمیم پوست استفاده می‏شود؛ بنابراین برای افرادی که بیماری‌های مختلف دارند و نمی‏توانند با بیهوشی کامل، روش جراحی را انجام دهند (مانند فشار خون بالا، دیابت نوع دو و بیماری‌های قلبی عروقی) می‌توانند با خیال راحت از این روش استفاده کنند.

اگر بیماری زمینه‏ای خاص دارید، حتماً باید در مورد مناسب بودن لیفتینگ نخ برای شما، با پزشک متخصص صحبت کنید.

 نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است نتایج هیچ کدام از روشهای لیفت پوست همیشگی نیستند، اما روش جراحی نتایج ماندگارتری نسبت به روش لیفت با نخ دارد. اثرات روش جراحی  حداکثر ۱۰ سال ماندگاری دارد، اما ماندگاری روش لیفت با نخ بین یک تا سه سال است.

به  دلیل اینکه که این روش خطرات کمتری نسبت به روش جراحی دارد، افرادی که این روش را دوست دارند، معمولاً می‌توانند از این روش استفاده کنند.

روش لیفت با نخ چگونه انجام می‏شود؟

لیفت با نخ ممکن است بسته به بخش‏های مختلف پوست  کمی متفاوت باشد؛ اما تکنیک اساسی معمولاً یکسان است:

 • وقتی که برای جراحی آماده شده اید، الکل و همچنین بی حسی موضعی روی پوست شما قرار می‏گیرد.
 • برای گذاشتن نخ‌ها در پوست از یک سوزن یا کانول نازک استفاده می‌شود. این کار بین 30 تا 45 دقیقه زمان می‏برد.
 • پس از قرار دادن نخ‌ها، تزریق انجام می‌شود. ممکن است در زیر پوست احساس فشار یا سفتی کنید.
 • در طی چند دقیقه سوزن‌ها بیرون آورده می شوند، کار تمام می‌شود و شما خیلی راحت به خانه می‌روید.
روش لیفت با نخ با توجه به دلیل غیرتهاجمی بودن خطر کمتری دارد
روش لیفت با نخ با توجه به دلیل غیرتهاجمی بودن خطر کمتری دارد

برای چه مناطقی از پوست به کار می‏رود؟

بسیاری از افراد لیفت با نخ را برای نواحی صورت انتخاب می‌کنند که “پوست شل” شده و یا به مرور زمان افتاده به نظر می‌رسد.

این مناطق شامل موارد زیر است:

 • گونه و خط فک
 • خط ابرو
 • ناحیه زیر چشم
 • پیشانی
 • گونه‌ها

همچنین از لیفت با نخ برای کشیدن و سفت شدن سینه‌ها، خصوصاً بعد از بارداری و کاهش وزن، در کلینیک جوان اعتماد استفاده می‌شود.


منابع:

 1. https://www.vennhealthcare.com/blog/hifu-what-is-it-and-what-does-it-do
 2. https://www.medicalnewstoday.com/articles/hifu-facial

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا