کاشت ابرو

کاشت ابرو چیست؟ این عمل زیبایی چگونه انجام میگیرد؟

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو نوعی عمل زیبایی است که در آن ریشه مو شما به ناحیه ابروها پیوند زده می شود.هدف از کاشت ابرو این است که موهای طبیعی شما به قسمت ابروها پیوند خورده تا به مرور زمان رشد کرده و جایگزین ابروهای از دست رفته شود و نمایی کاملا طبیعی ایجاد کند. به طور سنتی، از گذشته تاکنون درمان ابروهای نازک و کم پشت، استفاده از انواع مواد و لوازم آرایشی برای پر کردن داخل ابروها بود. امروزه روش های متفاوت جدیدی جهت درمان دایمی این مشکل به وجود آمده است که از این میان می توان به متد بسیار پرطرفدار کاشت ابرو اشاره کرد. در این مقاله می خواهیم چگونگی این متد را بررسی کرده و انواع مزایا و معایب آن را مشاهده کنیم.

کاشت ابرو، از رایج ترین درمان های کم پشتی ابرو ها به صورت همیشگی است.
کاشت ابرو، از رایج ترین درمان های کم پشتی ابرو ها به صورت همیشگی است.

اصولا بیماری های مختلفی مانند مشکلات هورمونی، کمبود موادی مانند آهن و ویتامین E در بدن، انواع سرطان ها و شیمی درمانی و از همه مهمتر بیماری کم کاری تیروئید از دلایل اصلی ریزش و کم پشتی ابروها می باشند که در خانم ها بسیار شایع است.

کاشت ابرو چگونه انجام میگیرد؟

مراحل کاشت ابرو، تقریبا مشابه با کاشت سنتی مو می باشد. بنا به گفته دکتر ناهید همتیان در این عمل، جراح نه تنها از خود موهای فرد که از فولیکول های مو نیز جهت پیوند استفاده میکند. بنابراین این اطمینان حاصل میشود که پس از ریزش موهای اولیه، موهای جدید می توانند در ابروهای شما رشد کنند.موهای استفاده شده جهت کاشت ابرو، اصولا از سر یا بغل گوش خود فرد جدا شده و با دقت خاصی در مناطق خالی ابرو پیوند زده میشود. پس از انجام بی حسی موضعی، جراح متخصص برش های کوچکی را در محل های از پیش تعیین شده فولیکول و همچنین در محل مورد نظر پیوند در ابروهای شما ایجاد می کند. معمولا پروسه درمان بستگی به چگالی مو محل مورد نظر حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد.

ولی اگر منطقه مورد نظر خیلی کم پشت باشد این فرآیند میتواند تا 5 ساعت هم زمان ببرد. به دلیل حساسیت بالایی که این جراحی دارد پزشک متخصص باید تمام دقت و توجه خود را در این عمل بگذارد. تا از ایجاد هرگونه آسیب احتمالی و همچنین کاشتی غیرطبیعی جلوگیری به عمل آید.

ویژگی های یک کاشت ابرو کاملا طبیعی

یک ابرو طبیعی شامل سه بخش سر، تنه و دم میباشد که جهت رویش مو در هر کدام این بخش ها متفاوت است. از شکایت های رایج اغلب بیماران رشد مو در جهت و زاویه نامناسب میباشد. پزشک متخصص باید بداند که رویش مو در هر بخش به چه صورت و در چه زاویه ای میباشد و کاشت ابرو را متناسب آن بخش انجام دهد.

در کاشت ابرو طبیعی، زوایا و جهت رویش مو در هر منطقه باید مدنظر قرار بگیرد.
در کاشت ابرو طبیعی، زوایا و جهت رویش مو در هر منطقه باید مدنظر قرار بگیرد.

مزایا و معایب کاشت ابرو

بزرگترین مزیت این متد جدید، راه حل دائمی جهت درمان ابروهای کم پشت و نازک می باشد. همچنین ابروهای مجدد رشد کرده بسیار طبیعی به نظر میرسند و استفاده از لوازم آرایشی دیگر بیهوده می شود. با این حال هزینه های نسبتا بالای این درمان، دوره درمان طولانی مدت و همچنین احتمال رشد نکردن فولیکول های مو در برخی افراد از معایب کاشت ابرو می باشد.

دوره های استراحت پس از درمان و نقاهت

دوره نقاهت پس از درمان کاشت ابرو، نسبتا سریع است و اصولا مراقبت های خاصی پس از درمان وجود ندارد. پانسمان در مناطقی که دهنده فولیکول مو به مدت 2 روز بسته میشود ولی مناطق کاشت ابرو پس از جراحی باز میباشند. بنا به گفته دکتر ناهید همتیان ممکن است پزشک متخصص از شما بخواهد که تا 3 هفته پس از جراحی، از انجام ورزش های شدید خودداری کنید. همچنین پزشک  محلول ATP لیپوزومی را به صورت اسپری که هر 2-3 ساعت یکبار باید استفاده شود، را تجویز می شود.

ممکن است جهت پیشگیری از هرگونه عفونت در محل آنتی بیوتیک، مسکن یا استروئیدهای خوراکی برای 3-5 روز اولیه نیز تجویز شود. حدود 3 روز پس از جراحی، ناحیه اطراف ابرو شروع به پوسته ریزی میکند. و فرد می تواند پس از طی این 3 روز و پس از برداشتن پانسمان ها، به حمام رفته و با احتیاط منطقه اطراف جراحی را آرایش کند. همچنین در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، تورم یا چرک در محل کاشت حتما با پزشک خود تماس بگیرید. پس از حدود 3-4 ماه، موهای کاشته شده شروع به رشد میکنند.

ممکن است بنا به میزان تراکم موهای ابرو شما و میزان رشد موهای کاشته شده، جلسه کاشت ابرو، پس از حدود 6 ماه به صورت مجدد برای شما تجویز شود. عمل کاشت ابرو، نیازمند جراحی بسیار حرفه ای و با تجربه است. در صورتی که فرد مهارت لازم را نداشته باشد می تواند باعث ایجاد آسیب عصبی محل کاشت، ایجاد ورم بسیار شدید، عفونت، کبودی و ایجاد زخم های عمیق شود.

ابرو طبیعی، دارای سه بخش سر) (A، تنه (C) و دم (B) می باشد که جهت رویش مو در هر منطقه متفاوت است.
ابرو طبیعی، دارای سه بخش سر) (A، تنه (C) و دم (B) می باشد که جهت رویش مو در هر منطقه متفاوت است.

برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

اصولا بیشتر افرادی که از کم پشتی موهای ابرو خود رنج میبرند، کاندید این جراحی می باشند. ولی افرادی که دارای بیماری هایی مانند آلوپسی آرتا، تریکوتیلومانیا و اختلالات خونریزی می باشند، نمی بایست ازین جراحی استفاده کنند.

هزینه های کاشت ابرو

همان گونه که گفته شد، هزینه های این جراحی نسبت به روش های دیگر، گران تر و تخصصی تر می باشد. بستگی به نوع مواد و وسایل استفاده شده، جراح متخصص و میزان بیهوشی یا بی حسی استفاده شده، هزینه ها بسیار متغیر می باشند. همچنین معمولا این جراحی در دسته جراحی های زیبایی قرار میگیرد و بیمه های درمانی و تکمیلی هزینه های آن را قبول نمیکنند. مگر در مواردی مانند سوختگی یا تصادفاتی که منجر به از بین رفتن ابروها شوند. در کلینیک جوان، ما سعی میکنیم تا علاوه بر ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات، حداقل هزینه های جاری کاشت ابرو را با توجه به بودجه بیمار در نظر بگیریم. زیرا که هدف ما نخست جلب رضایت مشتریان عزیز می باشد.

مشکلات رایج

اصولا بیشترین شکایاتی که بیماران پس از درمان دارند، مربوط به جنس موهای رشد کرده، رنگ نامتقارن آن با بقیه قسمت های ابرو، پیچ خوردگی موهای رشد کرده یا رشد ناکافی موها می باشد. اکثر مشکلات ذکر شده، به دلیل کاشت ابرو توسط افراد غیر حرفه ای و با تکنیک های اشتباه می باشد. به دلیل هزینه های نسبتا بالای این درمان، بیماران زیادی به افرادی غیرحرفه ای جهت کاهش هزینه های خود مراجعه می کنند. ما به شما پیشنهاد میکنیم هرگز برای اندکی کاستن هزینه های جراحی خود به افراد غیرحرفه ای که قصد سودجویی از شما را دارند، مراجعه نکنید. زیرا که تبعات این نوع جراحی ها می تواند بسیار خطرناک و مشکل آفرین باشد.

عمل کاشت ابرو، باید توسط پزشک متخصص پوست و زیبایی و همچنین پزشک متخصص بیهوشی در مرکزی کاملا معتبر و دارای مهر وزارت بهداشت انجام گیرد. حتما پیش از انجام این عمل، درباره سوابق پزشک مورد نظر و کلینیک مربوطه پرس و جو کنید. و نمونه جراحی هایی که قبلا توسط این پزشک انجام گرفته است، را به دقت مشاهده کنید.

حتما پیش از انجام، درباره کلینیک و پزشک مورد نظر تحقیق و بررسی کنید.
حتما پیش از انجام، درباره کلینیک و پزشک مورد نظر تحقیق و بررسی کنید.

 در کلینیک جوان، ما با دارا بودن بهترین متخصصان جراحی کاشت ابرو، هزینه های این جراحی را برای شما بسیار مقرون به صرفه خواهیم کرد. ظاهری زیبا و بسیار طبیعی را به شما هدیه می دهیم. و همچنین مطمئن خواهیم شد که شما کاملا از پروسه جراحی خود راضی می باشید.


منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا